Episode 019

March 10, 2020

Episode 19 - התודעה שמאחורי "חתונה ממבט ראשון" - ארבע רמות בהתאמה נכונה בין אנשים

הגיע הזמן לבחון את עניין ההתאמות. מדוע ההתאמות של המומחים לא מצליחות? או שאולי הן כן? מה זה אומר בכלל להתאים? האם בינה מלאכותית תמצא לנו את האחד/האחת במהירות ובלי כאב? ואיך אני עושה התאמות

Episode 019

00:00
30:13
 
 
1X
 

הקדמה
כבר חמש שנים אני מלווה בהתנדבות גברים ונשים בתהליך הדייטינג שלהם לקראת זוגיות. אני עושה את זה במסגרת עמותת חיבורים הנהדרת. אני יודע עד כמה מציאת התאמה יכולה להיות מפרכת. אם אני מודד הצלחה כמספר החתונות/זוגיות משמעותית שיצאו מהליווי שלי אז אחוזי ההצלחה שלי, ככל שעדכנו אותי, הם 25% (בערך אחד מכל ארבעה אנשים שליוויתי התחתן או מצא זוגיות משמעותית סמוך לתום הליווי). מה השיטה שלי? פשוט. אני משתדל שלא לעשות שום התאמות. במקום זה, אני משאיר לאנשים עצמם ליצור את ההתאמות הנכונות. אני נותן להם כלים לעשות את זה. כלים שהם מחוץ לרציונל, כלים של קוסמות. הכלים יכולים לעבוד לכולם, בלי יוצא מן הכלל. אז למה לא 100%? כי לא כל מי שליוויתי משתמש בהם. בשיטה "שלי" צריך סבלנות ודבקות במטרה, אבל אנחנו חיים בעולם שבו יותר מפתה לפתוח את טינדר ולחפש דייט. כי בטינדר הסיפוק מיידי...
אז, התאמה זה קריעת ים סוף ואין פלא שההתאמות של המומחים לא כ"כ מחזיקות מעמד.

בפרק אני מדבר על הנושאים הבאים:
• מה זה אומר להתאים בין אנשים? התאמה טובה היא התאמה שנכונה למי שאנחנו בנקודת זמן ספציפית.
• האתגר של המשיכה של רוני לנועם. האם היא באמת מכשילה את עצמה דרך העיניים?
• כדי ליצור התאמה נכונה, שלמה/מושלמת, הקשר צריך להיות מבוסס על ארבע רמות: פיסית, מנטלית, רגשית ותודעתית (רוחנית). להגר יש משפט יפה שמאפיין את החיבור ברמה הפיסית: "הרגשתי שאני עושה דברים הזויים". חייב להתקיים החיבור הראשוני, ה"קליק" שכולם מדברים עליו. רוני שמודעת לזה ("ממה שאני מכירה את עצמי") מתוודה שזה חסר לה. והיא צודקת!
• רוב האנשים נעצרים אחרי החיבור הפיסי והרגשי וחושבים שהם מצאו את האדם המושלם. אבל כדי שקשר באמת יצליח ויתקדם אי אפשר להסתפק בזה. צריך להתקדם מעבר ל"צריך" ול"תכנונים" ומילוי רשימת מכולת, כי אלה רק הורסים את הצמיחה הטבעית של הקשר. זו גם אחת הסיבות העיקריות שקשרים שהתחילו טוב לא המריאו.
• וברמה השלישית צריך להרגיש. איך מרגישים? מאפשרים לרגש להתפתח עם הזמן.
• לדעתי כל ההתאמות של המומחים הן התאמות מצוינות(!) כי הן מאפשרות למשתתפים לקבל בדיוק את מה שהם צריכים באותה נקודת זמן. מי שלומד, צומח ומפנים מקבל מתנה גדולה שמאפשרת לו/לה, ודווקא אחרי החוויה של "חתונה ממבט ראשון", למצוא את בחירי ליבם (על הדרך אני מסביר מה המטרה שלי ביצירת פודקאסט, וגם למה בינה מלאכותית היא לא הפתרון להתאמות).
• ולבסוף – התאמה אמיתית מגיעה ממקום עמוק וחכם בתוכנו, מעבר לרציונל. וככה אני "עושה" התאמות כשאני מלווה מישהו/י בתהליך הדייטינג שלהם. גם אתה יכולים, אני מסביר איך (דקה 24:01).

קישורים:
דייטינג בעולם הדיגיטלי: קיצור דרך למציאת אהבה או חוויה ממכרת ומסוכנת? מאת אריק ישראלובהאם אפשר להתאים בני זוג על סמך בדיקה גנטית - מאת ד"ר יונת אשחר באתר מכון וייצמן למדעהצטרפו לקבוצת הפייסבוק של ההסכתעמוד הפייסבוק של חתונה ממבט ראשון אתר התוכנית בערוץ 12תודה לאדיר בן יוסף על הסיוע בתחקיר לפרק (עמוד הפייסבוק שלו)
האזנה נעימה ומרחיבת תודעה 🙏


Comments


Leave a Comment